Kursy w Drożdżówce

W ubiegłym roku w naszym Ośrodku Rehabilitacyjnym zrealizowaliśmy trzy bardzo ważne kursy. Pierwsze szkolenie dotyczyło terapii manualnej. Ta forma kinezyterapii pokazuje, jak ważne w pracy fizjoterapeuty są jego dłonie. Za pomocą odpowiednich technik próbuje się usunąć lub zniwelować ból, a także zwiększyć ruchomość w obrębie danego stawu. Ważnym elementem terapii manualnej jest szczegółowe badanie przeprowadzane właśnie przy użyciu rąk. Dokładny wywiad umożliwia działanie w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej strukturze, np. na mięśniach, powięzi czy torebce stawowej.

Chód to niezwykle złożona czynność ruchowa, a jego zakłócenia prowadzą do upośledzenia codziennego funkcjonowania człowieka. Badanie chodu umożliwia ocenę jego jakości oraz określenie rodzaju występujących nieprawidłowości. Specjalistyczna obserwacja polega na pomiarze, opisie i ocenie różnych parametrów charakteryzujących chód człowieka. Podczas testu fizjoterapeuta, m. in., rozpoznaje cykle i fazy chodu, monitoruje zużycie energii podczas chodu, a także ma szansę skontrolować ustawienie mięśni tułowia. Powyższe aspekty pozwalają ustalić rehabilitację, usprawnienie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. System analizy pozwala również na dobór wkładek ortopedycznych.

Na temat doboru i wykonywania ortopedycznych wkładek termoplastycznych ICB ARNET – PROF odbyło się oddzielne szkolenie. Wkładki ortopedyczne zalecane są dla osób z takimi problemami, jak: halluksy, płaskostopie, ostrogi piętowe, bóle stóp, kolan, bioder czy bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Prawidłowa korekcja wady odbywa się w trakcie jednej wizyty w butach pacjenta na podstawie badania wykonanego przez specjalistę.

 

 

Kontakt

Kaśmin to przyjazny dom opieki dla osób starszych. W naszych domach opieki leczony jest alzheimer oraz prowadzona jest rehabilitacja.